Kivi 40 elamu

Tutvustus

Kesklinna vaiksemas nurgas aadressil Kivi 40 on valminud uus korterelamu. Hoone paikneb Kivi ja Pika tn. läänenurgas. Piirkonda iseloomustavad valdavalt hoonestatud, kuid väga erineva suuruse ja arhitektuurikeelega hooned. Elamu vahetust lähedusest leiab kõik mõnusaks eluks vajaliku: kool, lastead, kauplused ning sportimiseks mitmed rohealad.

Hoones asub 30 korterit, mis on jaotatud nelja korruse ja kahe trepikoja vahel. Oma mahult on hoone tahmamustade seinapaneelidga liigendatud massiivne murtud ristkülik. Sisearhitektuuri põhiline lähtepunkt on lihtsus, konkreetsus ja ajapüsivus. Elamu aknad on projekteeritud kolmekordse klaaspaketiga, mis tagab korterites liiklusmüra isolatsiooni. Hoone liftidesse on võimalik siseneda nii parkimis/ soklikorruse tasandilt sisehoovi parklast, kui ka Pika tn. poolt. Hoone soklikorrusel mõlemas trepikojas on majaelanike ühiskasutuses kaks jalgrataste ning lapsekärude panipaika. Hoone taraga piiratud sisehoovis asuvad laste mänguatraktsioonid.

Elamu soklikorrusele on paigutatud kõik tehnilised ruumid, korterite panipaigad ning 12 auto parkimiskohta. Lisaks asub sisehoovis taraga piiratud väliparkla kokku 18 parkimiskohaga.

Hoone kuulub energiakasutusklassi C (134 kWh/m²*a).